Šablony II

Jak jsme cestovali do Vietnamu

Jak jsme cestovali do VietnamuZima už se nám zdála dlouhá, venku ani sníh, ani teplo, a tak jsme se rozhodli, že se podíváme, jak to vypadá v cizině. A protože jsme si zrovna četli pohádku z Vietnamu, bylo hned rozhodnuto, kam to bude. Abychom na to cestování a zjišťování informací nebyli sami, rozdělili jsme se do skupin a každá dostala za úkol něco jiného. Tak první například zjišťovala, jaká je to země, jak se ve Vietnamu mluví, jakou mají vlajku, kdo tam žije.

Další parta si vzala na starost školu. Co se tam naši vrstevníci učí, kdy jdou do školy, kam chodí do přírody a jaká je u nich kultura nebo jaké mají významné památky. A třetí skupina hledala, co dobrého si ve Vietnamu můžeme dát k jídlu, jaké mají náboženství, zvyky a také například jaké si vypráví pohádky. Protože bez nich se určitě v žádné zemi maminky neobejdou. Hledali jsme hlavně na internetu, pomáhali nám i rodiče, paní učitelky, paní asistentka. A podařilo se nám toho zjistit opravdu hodně. Všechno jsme si sepsali, doma a ve škole nám dospěláci pomohli vytisknout obrázky a nakonec měly všechny skupiny připravené moc pěkné prezentace, které před ostatními předvedly. Na fotografiích si je můžete prohlédnout a posoudit, jak se nám dílo podařilo. Ale není poslední. Blíží se jaro, a my se chystáme vyrazit znovu na cesty. Kam to bude? Nechte se překvapit!
Třída V. A