Šablony II

Pracujeme s 3D tiskárnou

Pracujeme s 3D tiskárnouJedna z velmi zajímavých hodin pracovní výchovy nás zavedla do tajů 3D tiskárny a možností tisku trojrozměrných objektů. Cílem hodiny bylo seznámit se s funkcí a využitím 3D tiskárny v našem životě. Každý žák si vyhledal svůj návrh na obrázek a po hlasování jsme vybrali jeden . Zvítězil obrázek vlka Wolfa . 3D tiskárna je zařízení, které dokáže podle digitálního modelu nebo fyzické šablony vytisknout trojrozměrný objekt.

Celý proces trval necelou půlhodinku a my jsme mohli sledovat, jak tiskárna nanáší vrstvu za vrstvou a vzniká náš „Wolfík“. Během výroby měli žáci spoustu dotazů o možnostech využití 3D tiskárny a nejvíce je zajímalo, co vše je možné díky tiskárně vyrobit a kde všude se dají tyto výrobky využít. Pan učitel bravurně zvládl nápor jejich otázek a žáci se tak dozvěděli spoustu zajímavého.
Byli jsme nadšeni a těšíme se na další hodinu, kdy budeme moci vyzkoušet nové možnosti této tiskárny.
Zapsala: Martina Šárová, 23.2.2022