Šablony II

Čtvrťáci v prvním pololetí

Jak to tak již bývá, život je změna, a ta neminula ani naše čtvrťáky. Bývalí třeťáci si museli zvyknout na novou paní učitelku a asistentku. A nejen oni, ale i paní učitelka a paní asistentka si zvykaly a nacházely společnou „řeč“ s žáky. Nastavit si pravidla, a hlavně je dodržovat, vzájemně komunikovat, respektovat se, plnit si povinnosti, ale uplatňovat i práva. Jen přece jsou to již čtvrťáci, opět o něco starší, tudíž je na ně kladeno o něco více požadavků a zodpovědnosti. Do třídy přibyli i noví žáci, kteří to jen přece měli o něco horší, jelikož si museli zvykat ještě na nové spolužáky a prostředí.

V tomto pololetí měli žáci příjemné a zábavné zážitky, ale aby to nebylo tak jednoduché, museli jsme se všichni poprat i s nucenou online výukou. V září byli žáci společně s páťáky na „Putování s velrybou Varybou“, kdy opět poznávali místa Karlových Varů, letos zaměřené na památky spojené s Karlem IV. Postarali se o školní zahradu, připravili si ovocné saláty, navštívili Becherovu vilu s animací „Krysáci“, účastnili se přednášky Dopravní výchovy ve Světě záchranářů, „Barevného setkání“, „Zájmového dne“. Od prosince chodí na plavecký výcvik, který bude pokračovat až do konce školního roku. Plavání žáky baví a u každého z nich je vidět alespoň malý pokrok v dovednostech. Chybí jim sice předmět Tělesná výchova s tělocvičnou, který má většina žáků nejraději, ale v příštím školním roce si to vynahradíme a určitě ještě letos něco vymyslíme.

Do druhého pololetí máme také plány, akce, které se, doufáme, uskuteční, ale o tom až na konci dalšího pololetí!
Zapsala: Mgr. Anna Hnátková, DiS.