Šablony II

Becherova vila

Becherova vilaVe čtvrtek 20. 1. 2022 se žáci 3. ročníku a S5 vydali do Becherovi vily na výstavu kulis známého, animovaného seriálu „Krysáci“. Moc jsme se na celý program těšili, protože od doby, co vypukla pandemie, jsme s žáky v Becherově vile nebyli. Po příchodu se nás ujala moc milá paní, která nás celou výstavou provedla a pověděla nám spousty zajímavých informací. Na výstavě se žáci dozvěděli hodně ze zákulisí natáčení.

Nejen že se mohli detailně podívat na různé kulisy, ale zároveň také zjistili, že aby se krysáci a jiné kulisy ve filmu hýbaly, je třeba pořídit tisíce snímků s postupnou změnou pohybu. To musí mít celý tým opravdu trpělivost! Paní nám také prozradila, že náklady na výrobu takového krásného seriálu pro děti činily až 1 milión korun. Po krásné a obohacující výstavě se žáci také dozvěděli něco o historii rodiny Becherů. Věděli jste například, že původní vchod do vily byl na místě, kde je dnes pokladna? Nebo že kovové schodiště je potažené skutečným zlatem? Jako tradičně bylo součástí programu pro žáky i vyrábění v dílně. Tentokrát si žáci mohli vyrobit hýbající se sovu nebo berušku z papíru. Nejen výstava, ale také vyrábění, se žákům moc líbilo a těší se, až budou moci navštívit další.
Zapsala: Kateřina Cingrošová DiS.