Šablony II

Skvělá zpráva od O2 Chytrá škola!

Skvělá zpráva od O2 Chytrá škola!Již před Vánocemi k nám dorazila výborná zpráva od O2 Chytrá škola (projekt Nadace O2). Pouze dvě základní školy z Karlovarského kraje totiž uspěly ve 3. ročníku grantové výzvy O2 Chytrá škola. A právě naše škola je jedním z úspěšných žadatelů! Žádost v rámci této výzvy podalo celkem 252 škol z celé České republiky, podpořeno jich bylo 67 a průměrná výše grantu činí 70.042,- Kč.

Naše škola se v příštím roce může radovat z finanční podpory ve výši téměř 100.000,- Kč určených na vzdělávání v oblasti bezpečí na internetu a zavádění nových technologií do výuky. Žáci i pedagogové se již nyní těší na naplánované akce, např. interaktivní workshop "Mediální bludiště".
Kromě finanční podpory pravidelně využíváme v hodinách informatiky obsahově a metodicky kvalitně propracované materiály z portálu www.o2chytraskola.cz. Pro naše žáky nejsou také díky tomuto zdroji pojmy jako "hoax", "phishing" nebo "kyberšikana" pouze cizí slova, ale vnímáme je jako reálné hrozby v on-line prostředí, jimž dokážeme čelit.