Šablony II

Druháci v prosinci

Druháci v prosinciPředvánoční období si druháci užili. Bavilo je učení i vyrábění. Začali počítat do 100, a na to se už těšili. Nové učení o samohláskách brzy pochopili a hezky ovládají. Již v listopadu začali pracovat na výrobě papírového vánočního stromu. V prvouce se učili o rodině a strom ozdobili v prosinci fotografiemi rodin všech žáků, které vystřihli do tvaru vánočních ozdob. Strom se hezky vyjímá na dveřích do třídy. Také vyzdobili chodbu hvězdičkami, vločkami a na nástěnku dali rybník s rybami.

Vyrobili také hezká vánoční přáníčka a naskládali andělíčka z harmoniky z papíru. Mikulášovi přednesli hezkou básničku a dostali od anděla pěkný dárek. Čert si chtěl někoho odnést sebou, ale nakonec všichni zůstali ve třídě a vybarvili nebo nakreslili obrázky. Byli i venku u Betléma a došli se podívat, jak se prodávají kapři v kádích. Poslední den ve škole si uspořádali ve třídě vánoční besídku. Zpívali koledy, povídali si o Vánocích, ochutnali cukroví a dali si vzájemně dárečky. Rozloučili se společným zpíváním koled na školní zahradě. Už se těší na prázdniny a přejí všem krásné Vánoce a šťastný nový rok 2022.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková