Šablony II

Varujeme naše prarodiče před Šmejdy

Varujeme naše prarodiče před ŠmejdyV rámci listopadového projektové týdne jsme s našimi osmáky vytvořili reklamní letáky, varující před Šmejdy a před různými předváděcími akcemi. Jak jsme postupovali? Nejprve jsme si prohlédli letáky z předváděcích akcí a diskutovali o tom, co zobrazují a zda bychom na takovou akci šli. Postupně jsme se dostávali k tomu, pro koho jsou letáky vůbec určeny a jaké s sebou nesou riziko. Pustili jsme si také krátkou ukázku, ve které seniorka prodala nevědomky vlastní dům.

Na základě získaných informací začali žáci tvořit letáky, které měly varovat před takovými akcemi. Poté jsme napsali krátký dopis pro prarodiče a spolu s letákem ho prarodičům poslali.

Akce se opět povedla, seznámili jsme se s údaji na pozvánce, zkusili jsme dopis poslat a doufáme, že letáky od předváděcích akcí prarodiče odradí.

Mgr. Adéla Kučová