Šablony II

Výstava středních škol

Výstava středních školRok se s rokem sešel, ze sedmáků jsou osmáci a z osmáků deváťáci. Blíží se čas, kdy se budou muset rozhodnout, kterou životní cestou se vydají, které povolání budou chtít vykonávat, jakou střední školu vystudují. Zatímco někteří mají už jasno, jiní ještě tápou a přesná představa je v nedohlednu. Zejména pro ně byla úžasnou příležitostí, jak získat směr, Výstava středních škol Karlovarského kraje spojená se dnem otevřených dveří na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově.

Výstava nabízela vhled do všech oborů ISŠTE (obráběč kovů, automechanik, svářeč, nástrojař, ekonomika a podnikání…). Ostatní školy prezentovali své obory ve třídách nebo u stánků. Učitelé i žáci všech škol ochotně odpovídali na dotazy a sdíleli své zkušenosti. Naši žáci 8. a 9. ročníků bedlivě poslouchali a z oborů, které je zaujaly nejvíce, si odnesly letáky. Z celé akce byli nadšené nejen děti, ale i dohlížející učitelé a asistenti nadšeně procházeli školou, hltali všechny informace a žasli nad zmodernizovaným interiérem. Velké poděkování patří všem prezentujícím pedagogům, žákům školy, kteří nás provázeli a zejména panu řediteli Mgr. Janusovi, který celou akci zorganizoval a zajistil nám dopravu zdarma. I Autodoprava Liška zaslouží velkou pochvalu za krásné autobusy, dodržení jízdního řádu a spolehlivé ochotné pány řidiče. Již nyní se těšíme na další ročník!
Mgr. Lenka Oulovská
Kariérová poradkyně