Šablony II

Soutěž ZLATÝ ÁMOS

Soutěž ZLATÝ ÁMOSJistě si všichni pamatujete na to, jak jsme si při hlasování v tělocvičně zvolili pana učitele Matouše Davida vančurovským Zlatým Ámosem.

Na podzim jsme se žákovským parlamentem odeslali přihlášku do stejnojmenné celostátní soutěže spolu se stovkou požadovaných podpisů přátel školy a od ledna pak společně drželi panu učitelovi palce.

Prvním kolem s našimi doporučeními prošel hravě a jako vítěz krajského kola postoupil dál.
V druhém kole jej třída VII. C ve spolupráci s paní asistentkou Martinou Šárovou a paní učitelkou informatiky Soňou Vrátnou podpořila úžasným videem, na jehož základě pan učitel postoupil mezi 12 semifinalistů.
Do kola třetího jsme dali hlavy dohromady my všichni. Žákovský parlament, mnoho žáků vyšších ročníků, učitelé i asistenti a snažili jsme se vymyslet řeč, ve které by pan učitel Matouš popsal tři předměty, které nějak souvisí se školou, s výukou i s jeho osobností.
Paní ředitelka Mgr. Martina Kheilová ještě den před samotným semifinále s panem učitelem probrala vše podstatné, co se propagace naší školy týká.
16. 3. 2021 v 10,00 hodin Matouš usedl před online porotu a „bojoval“ jako lev za sebe i za nás.
Mezi 6 TOP učitelů České republiky roku 2021 nakonec nepostoupil, ale my nesmutníme.
Vy všichni, které učí, vy, jenž jste mu dali ve školním kole svůj hlas, víte, co vše v jeho osobě naše škola má, a to, že nestál na stupních vítězů, nezmění nic na tom, že je a bude již navždy naším báječným Zlatým Ámosem.

Za žákovský parlament koordinátor Iveta Holušková