Šablony II

Projektový týden – Mezigenerační vztahy

Projektový týden – Mezigenerační vztahyDíky dalšímu projektovému týdnu se stali z našich žáků 8. a 9. ročníku tvůrci reklamních spotů, v nichž varují seniory před různými praktikami a nástrahami prodejců, alias Šmejdů. Z prvotního zamyšlení nad tématem Vztahy mezi generacemi přešli žáci do tvorby myšlenkových map, uvažovali nad rozdílem mezi starší a mladší generací, porovnávali své zkušenosti a názory. Následně si prohlédli pozvánky na předváděcí akce a zhodnotili jejich věrohodnost.

Po zhlédnutí ukázky z filmu Šmejdi, vedli žáci v rámci domácí přípravy rozhovory se svými rodiči či prarodiči o předváděcích akcích, nashromážděné informace poté prezentovali před třídou. Po společné diskuzi se žáci rozdělili do několika skupin a začali vytvářet reklamní spoty s cílem upozornit na manipulativní obchodní praktiky prodejců.
Žákům se spoty moc povedly, aktivitu hodnotili jako příjemné zpestření.

Projektový týden – Mezigenerační vztahy

Mgr. Adéla Kučová