Šablony II

Řemeslné workshopy pro 8. a 9. ročník

Řemeslné workshopy pro 8. a 9. ročníkMilý čtenáři, mohli jste si již všimnout, že na učitele i na žáky z Vančurovky si jen tak někdo nebo něco nepřijde. A stejně tak tomu je i v následujícím případě:

Současná doba nepřeje téměř nikomu, natož vycházejícím žákům, kteří bilancují nad volbou povolání již delší dobu. Za „dávných“ dob jsme se mohli kdykoli vydat do regionálních firem a na vlastní oči vidět jejich fungování, co která profese obnáší, seznámit se s prostředím různých odvětví.

Stejně tak mohli žáci v rámci dnů otevřených dveří zavítat do středních škol, které je zajímají, a osobně se setkat s jejich zástupci. To vše jim pomáhalo rozhodnout se správně. Poslední rok, kdy je omezen kontakt lidí na minimum a řídíme se přísnými pravidly, jsme však o tato privilegia přišli.
Než bychom však ronili slzy nad „rozlitým mlékem“, využili jsme nabídky Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje. V rámci projektu „Implementace krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji.“ jsme se zúčastnili několika on-line řemeslných workshopů ve firmách ve spolupráci se středními školami. Jednalo se nejen o virtuální prohlídky škol a firem, ale o bližší seznámení s konkrétními obory a o setkání se zástupci těchto institucí – s majiteli a zaměstnanci firem, s vedením škol a s jejich pedagogy.
27. 1. 2021 – obor „Operátor skladování a přepravy“, SŠ Logistická Dalovice, P. Fiala – velkoobchod s drogérií
1. 2. 2021 – obor „Autotronik“, SPŠ Ostrov, Autobusy Karlovy Vary a. s.
19. 2. 2021 – obory „Strojní mechanik“ a „Obráběč kovů“, ISŠTE Sokolov, Svatavské strojírny s. r. o.
22. 2. 2021 – obor „Mechanik opravář motorových vozidel“, ISŠTE Sokolov, Truck union s. r. o.
23. 2. 2021 – obory „Nástrojař“ a „Strojírenství“, SPŠ Ostrov, Ept connector s. r. o.

Byla to milá inspirativní setkání, díky kterým se naši žáci těší na své další životní etapy ať už školní či pracovní.
Děkujeme Krajské hospodářské komoře Karlovarského kraje (zejména Ing. Barboře Volfové) za báječnou spolupráci a těšíme se na další.

Mgr. Lenka Oulovská, kariérová poradkyně