O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Vánoční čas v PTB

Vánoční čas v PTBPřišly zase po roce,

naše krásné Vánoce.
Ve vaně se kapr honí,
cinky linky zvonek zvoní.
Pod stromečkem dárečky,
pro naše milé dětičky.

 

Do první adventní neděle, jsme s našimi předškoláčky vyrobili krásnou výzdobu, která visí v naší třídě a na chodbě v našem patře. Rozsvícený stromeček nám zdobil každý den naší třídu, poslouchali jsme vánoční koledy, písně a vnímali spokojeně a v klidu adventní čas. Vyprávěli jsme si o Vánocích, sdělovali si svá vánoční přání, četli jsme si o tradicích Vánoc, jejich zvycích a symbolech. Po první adventní neděli do naší třídy zavítal Mikuláš, anděl a dva čerti. Děti jim předvedly krátké čertovské dovádění, společně jsme se vyfotili a děti si odnesly domů mikulášskou nadílku. Beseda se strážníky městské policie byla zajímavá a poučná. Děti se dozvěděly, jak se bezpečně chovat doma i v silničním provozu, kdo všechno nosí uniformu, jmenovaly si různé profese. Děti při besedě byly aktivní a měly pěkné vědomosti. Pro rodiče jsme vyrobili vánoční přání a kapra. Připravovali jsme se na vánoční besídku, učili jsme se říkanky a básničky, také vánoční koledy. Poslední den školy před vánočními prázdninami, jsme si užili vánoční besídku, vyzkoušeli si některé zvyky, jako je pouštění lodiček nebo rozkrojení jablíčka a při poslechu vánočních koled jsme ochutnali vánoční cukroví, které děti přinesly. Nakonec čekalo pro děti vánoční překvapení pod stromečkem, které děti moc potěšilo a popřáli jsme si hezké prožití vánočních svátků a hodně zdraví i štěstí v novém roce 2021.

Zapsala: Hana Hronová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.