Šablony II

Vánoční čas v PTB

Vánoční čas v PTBPřišly zase po roce,

naše krásné Vánoce.
Ve vaně se kapr honí,
cinky linky zvonek zvoní.
Pod stromečkem dárečky,
pro naše milé dětičky.

Do první adventní neděle, jsme s našimi předškoláčky vyrobili krásnou výzdobu, která visí v naší třídě a na chodbě v našem patře. Rozsvícený stromeček nám zdobil každý den naší třídu, poslouchali jsme vánoční koledy, písně a vnímali spokojeně a v klidu adventní čas. Vyprávěli jsme si o Vánocích, sdělovali si svá vánoční přání, četli jsme si o tradicích Vánoc, jejich zvycích a symbolech. Po první adventní neděli do naší třídy zavítal Mikuláš, anděl a dva čerti. Děti jim předvedly krátké čertovské dovádění, společně jsme se vyfotili a děti si odnesly domů mikulášskou nadílku. Beseda se strážníky městské policie byla zajímavá a poučná. Děti se dozvěděly, jak se bezpečně chovat doma i v silničním provozu, kdo všechno nosí uniformu, jmenovaly si různé profese. Děti při besedě byly aktivní a měly pěkné vědomosti. Pro rodiče jsme vyrobili vánoční přání a kapra. Připravovali jsme se na vánoční besídku, učili jsme se říkanky a básničky, také vánoční koledy. Poslední den školy před vánočními prázdninami, jsme si užili vánoční besídku, vyzkoušeli si některé zvyky, jako je pouštění lodiček nebo rozkrojení jablíčka a při poslechu vánočních koled jsme ochutnali vánoční cukroví, které děti přinesly. Nakonec čekalo pro děti vánoční překvapení pod stromečkem, které děti moc potěšilo a popřáli jsme si hezké prožití vánočních svátků a hodně zdraví i štěstí v novém roce 2021.

Zapsala: Hana Hronová