Šablony II

Páťáci a jejich radosti a strasti

Páťáci a jejich radosti a strastiS novým školním rokem začalo plno radostí např. z opětovného setkání, z výukových her, ale také plno starostí. Ve vyučování se snažíme, aby bylo pro žáky zajímavé a bavilo je učit se něčemu novému. Sami kolikrát přijdou s nápadem, co bychom mohli dělat či jak na to.

Již od začátku jsme se snažili, abychom připravili žáky na případnou distanční výuku. Začali jsme více pracovat v MS Teams a objevovat tak další vymoženosti, které tato aplikace přináší. Též jsme začali pracovat v Poznámkovém sešitě OneNote, využívali onedrive, zkoušeli jsme si posílat poštu, apod.

Během distanční výuky jsme se nadále učili, procvičovali, využívali aplikací na dálku, které i jinak využíváme ve škole, např. kahoot, plickers, a různé jiné internetové výukové stránky. Při hodinách jsme se snažili i předávat řízení, sdíleli si obrazovky apod. Žáci též absolvovali doučování a kroužky online, kterých by se jinak účastnili ve škole.
Období distanční výuky bylo náročné pro všechny, ale pro některé z nás ještě o něco více. Tak například jeden náš spolužák si zažil i velmi nepříjemnou osobní zkušenost, která může potkat kohokoli z nás. Bohužel i takové situace se v životě stávají a my budeme doufat, že to již, alespoň v nejbližší době, nebude muset opět náš spolužák či kdokoli jiný z nás zažít.

Malý šikula předvedl přímo ukázkové volání na linku 155

V dopoledních hodinách zavolal na linku 155 chlapec, který ihned sdělil operátorce adresu, kam je třeba vyslat sanitky. Po pár vteřinách bylo jasné, že se jedná o závažný případ, jelikož jeho dědeček náhle zkolaboval a nedýchal.
"Tenhle malý borec předvedl přímo ukázkové volání na linku 155, je to sice jen zlomek komunikace, ale i ten mluví za vše. Vlastně i zbytek rodiny, který ihned poskytoval první pomoc. Skvělé. Moc děkujeme za tuhle spolupráci a kvalitní provádění resuscitace, která vedla k obnovení vědomí a záchraně života. Přejeme, ať vše dobře dopadne. Tenhle silný příběh stojí za přečtení a složení poklony," uvádí na svých facebookových stránkách Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje.

Napsala: Mgr. Anna Hnátková, DiS.