O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Páťáci a jejich radosti a strasti

Páťáci a jejich radosti a strastiS novým školním rokem začalo plno radostí např. z opětovného setkání, z výukových her, ale také plno starostí. Ve vyučování se snažíme, aby bylo pro žáky zajímavé a bavilo je učit se něčemu novému. Sami kolikrát přijdou s nápadem, co bychom mohli dělat či jak na to.

Již od začátku jsme se snažili, abychom připravili žáky na případnou distanční výuku. Začali jsme více pracovat v MS Teams a objevovat tak další vymoženosti, které tato aplikace přináší. Též jsme začali pracovat v Poznámkovém sešitě OneNote, využívali onedrive, zkoušeli jsme si posílat poštu, apod. 

Během distanční výuky jsme se nadále učili, procvičovali, využívali aplikací na dálku, které i jinak využíváme ve škole, např. kahoot, plickers, a různé jiné internetové výukové stránky. Při hodinách jsme se snažili i předávat řízení, sdíleli si obrazovky apod. Žáci též absolvovali doučování a kroužky online, kterých by se jinak účastnili ve škole.
Období distanční výuky bylo náročné pro všechny, ale pro některé z nás ještě o něco více. Tak například jeden náš spolužák si zažil i velmi nepříjemnou osobní zkušenost, která může potkat kohokoli z nás. Bohužel i takové situace se v životě stávají a my budeme doufat, že to již, alespoň v nejbližší době, nebude muset opět náš spolužák či kdokoli jiný z nás zažít.

Malý šikula předvedl přímo ukázkové volání na linku 155

V dopoledních hodinách zavolal na linku 155 chlapec, který ihned sdělil operátorce adresu, kam je třeba vyslat sanitky. Po pár vteřinách bylo jasné, že se jedná o závažný případ, jelikož jeho dědeček náhle zkolaboval a nedýchal.
"Tenhle malý borec předvedl přímo ukázkové volání na linku 155, je to sice jen zlomek komunikace, ale i ten mluví za vše. Vlastně i zbytek rodiny, který ihned poskytoval první pomoc. Skvělé. Moc děkujeme za tuhle spolupráci a kvalitní provádění resuscitace, která vedla k obnovení vědomí a záchraně života. Přejeme, ať vše dobře dopadne. Tenhle silný příběh stojí za přečtení a složení poklony," uvádí na svých facebookových stránkách Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje.
https://www.regionzapad.cz/zpravodajstvi/maly-sikula-predvedl-primo-ukazkove-volani-na-linku-155-153765/

Napsala: Mgr. Anna Hnátková, DiS.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.