O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

MOJE OSOBNOST (8. ročník)

V rámci občanské výuky se žáci na 2. stupni od 6. do 9. ročníku zabývají pojmem osobnost a vším, co se pod tím skrývá. Každý rok nabalují nové a nové informace, rozšiřují si své obzory. V 8. ročníku si již nevystačí pouze s popisem vzhledu a základními informacemi. Umí definovat pojmy jako charakter, temperament, vůle atp. Jednotlivé druhy charakteru umí také rozlišit podle základních znaků, ví, že každý typ má své klady i zápory. Uvědomují si, že právě proto, že jsme každý jiný a jedinečný, je svět tak pestré a krásné místo.

Žáci 8. ročníku měli v letošním roce za úkol zamyslet se nad sebou a popsat svoji osobnost. Bylo zajímavé sledovat, jak se vnímají oni sami. Někteří se dokázali popsat z menšími či většími obtížemi. Někdo potřeboval pomoc rodičů, aby jim s vlastní charakteristikou pomohli. Vždyť pro koho z nás by to byl snadný úkol?! Ať tak nebo tak, měli jsme všichni zase možnost se díky tomuto úkolu lépe poznat.
Jednou z povedených prací je referát žáka Jana Zelenky, který souhlasil se zveřejněním. Za to Ti, milý Honzo, děkujeme.
Mgr. Lenka Oulovská

 


 

„Moje osobnost“ - Jan Zelenka

 

Jmenuji se Jan Zelenka, všichni mi však říkají Honzo. Je mi 14 let, narodil jsem se v Karlových Varech, kde jsem do 3 let vyrůstal. Pak jsem se s mamkou a se starší sestrou přestěhoval do Ostrova, kde dosud bydlím. Navštěvuji 8. třídu ZŠ v Karlových Varech, kam každý den dojíždím z Ostrova. Po ukončení ZŠ bych se chtěl vyučit automechanikem.

Jsem 174 cm vysoký, silnější postavy. Mám hnědé husté vlasy, ostříhané nakrátko.  Obličej mám kulatý, mám hnědé kaštanové oči. Nos mám střední velikosti, mám plná ústa. Rád se oblékám do sportovního a pohodlného oblečení. Nejraději nosím v létě kraťasy, trička a tenisky. O módu se jinak moc nezajímám.

Myslím si, že jsem spíše flegmatik v kombinaci s melancholikem. Jsem dobrosrdečný, nelžu, neubližuji ostatním lidem. Nemám rád hádky, jsem spíše klidný a tichý. Snažím se být dochvilný. Když něco někomu slíbím, tak se to snažím splnit.  Jsem veselý, milý, mám rád legraci. Mám rád upřímnost a lidi co nelžou. Jsem kamarádský, rád pomáhám druhým.Ve vztahu k okolí jsem introvert. Nejsem příliš důvěřivý, trvá mi delší dobu, než si někoho pustím k tělu. Opravdu důvěřuji jen svým nejbližším. Nemám moc rád kolem sebe mnoho lidí. Myslím si ale, že se často a zbytečně podceňuji a nevěřím si. Umím být ale i pěkně vzteklý, netrpělivý. Hlavně, když mi něco nejde, nebo mě někdo naštve. Pak přestanu komunikovat a jsem tvrdohlavý. Když si nejsem jistý a nebo se mi to nechce dělat, tak se tomu snažím vyhnout.

Když jsem byl mladší, tak jsem chodil na kroužek florbalu. Nyní jsem začal navštěvovat posilovnu. Rád hraji hry na PC, moje nejoblíbenější je Fortnite. Baví mě práce na PC, rád poslouchám hudbu. Rád pomáhám při drobných opravách auta, při sekání dřeva, montování, řezání. Domácí práce mě moc nebaví, ale snažím se doma pomáhat. Mojí velkou zálibou jsou auta, rád se zajímám o novinky z prostředí kolem aut. Také rád sleduji pořady na youtube o autech a o hrách.

Tak takový jsem já.

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.