Šablony II

Plynové masky - stará technologie v novém světle

Plynové masky - stará technologie v novém světleV osmé třídě si žáci během chemie uvědomili, že masky a respirátory k běžnému dostání jsou rozhodně nedostačující a rozhodli se postavit ke koronavirové krizi vážně. Na hodinách chemie, kde zrovna probíráme skoro až kouzelné vlastnosti aktivního uhlí, jsme si připomněli, jak vypadaly hodiny branné výchovy – předmětu, který již dnes neexistuje, ale některé generace rodičů a prarodičů si jistě dobře vzpomínají.

Z armádních krabic jsme vytáhli zaprášené masky a vyzkoušeli si, jestli nám sedí. Připomněli jsme si, na co byly dříve používané, jak vlastně fungují, a strávili jsme v nich pár minut. Žáci velice záhy došli názoru, že masky, které nosí během výuky, jsou vlastně oproti těm vojenským docela příjemné..

Mgr. Filip Kaas