Šablony II

Návštěva Mezinárodní vesmírné stanice ISS

Návštěva Mezinárodní vesmírné stanice ISSŽáci VII.A 8.12. vyletěli 400 km nad zemský povrch a navštívili Mezinárodní vesmírnou stanici, kterou nám stála posádka astronautů laskavě na vyučovací hodinu vyklidila, abychom se po ní mohli projít. V době, kdy je vesmír na dosah ruky a rakety s nákladem satelitů a družic se posílají takřka na denním pořádku, se stává na škole již samozřejmostí vesmír navštívit osobně a vyzkoušet si, jaké to je proletět se na stanici ve stavu bez tíže.

Pro většinu z nás to byla první návštěva světa virtuální reality a některým se při tom točila hlava. Pro zbytek byla velká zábava sledovat pohyby spolužáků, kteří se zrovna snaží předejít kolizi se stěnou, případně uchopit volně poletující předmět na stanici. Není to poprvé, co žáci ISS měli před očima, jelikož půl roku nazpět stavěli model téže stanice vysoko nad kostičkovaným světem Minecraftu. Na to si ovšem již nikdo nevzpomene - nemohou se totiž dočkat, až příští týden navštíví virtuálně reálně Himaláje.

Mgr. Filip Kaas