O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Revolution train – protidrogový vlak

Revolution train – protidrogový vlakVe středu 30. 9. 2020 zavítala do Karlových Varů na Horní nádraží vlaková souprava, ve které si žáci měli možnost skrz promítání projít životem drogově závislého mladíka Marcela a jeho přítelkyně Petry. Celý program je zaměřen na životní hodnoty, právní vědomí, trávení volného času, užívání návykových látek, závislosti, zdravý způsob života, rizikové chování a kriminalitu, osobní svobodu, zodpovědnost a bezpečnost.

Žáci se ponořili do příběhu mladého člověka, který vypráví o své drogové závislosti a v každém vagonu je vtahuje do částí svého příběhu. Žáci obdrželi dotazníky, do kterých anonymně doplňovali své reakce na položené otázky z příběhu. Prostředí vlaku jim umožnilo přímý prožitek z dané situace: diskotéka, alkohol, cigarety, řízení pod vlivem návykové látky, nehoda, výslech a vězení, drogové doupě, smrt i silná vůle vyléčit se. V posledním vagonu měli žáci možnost se ptát a diskutovat s lektorem, který je tímto příběhem provázel.
Vlakový příběh zanechává v žácích silné zážitky, motivuje je k zodpovědnosti za vlastní život a vede je ke správným volbám.
Zapsala: Martina Šárová

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.