Šablony II

Fakescape

FakescapeDne 2.10. 2020 se žáci 2. stupně zúčastnili únikové hry Fakescape. Cílem této akce bylo naučit žáky rozlišovat pravdivost zpráv, a tím rozvíjet mediální a digitální gramotnost. Žáci přemýšleli nad kybernetickou bezpečností, čelili manipulativním technikám, vyhledávali a poznávali kvalitní zdroje.

Po prvotním zhlédnutí instruktážního videa se žáci přenesli do fiktivního světa, zaujali role pomocníků profesora Vševěda, aby zachránili lidstvo před nebezpečným virem. Prostřednictvím skupinové práce a s využitím tabletů a chytrých telefonů postupovali krok po kroku až k objevení vakcíny.
Úniková hra byla pro žáky velmi přínosná, přinesla rady, jak se tzv. fake news vyvarovat. Navíc představovala příjemné zpestření výuky.

Mgr. Adéla Kučová