Šablony II

Jan Steklík v Becherově vile a páťáci z Vančurovky

Jan Steklík v Becherově vile a páťáci z VančurovkyNa začátku tohoto školního roku, 15. září, se páťáci vydali do Becherovy vily na výstavu Jana Steklíka, který se zabýval netradiční kresbou. Studoval na Střední průmyslové škole textilní v Ústí nad Orlicí, kterou sice nedokončil, ale v jeho kresbách se znalosti z dob studia odráží.
Jan Steklík se zabýval různými technikami, např. vypalováním, uhlíkovou metodou apod. Tak jako existují omalovánky, tvořil vystřihovánky, zamalovánky, ňadrovky. Svou tvorbu vždy tvořil v tématech a propojoval je.

Žáci si prošli výstavu, vypracovávali pracovní list a poslouchali zajímavosti ze života pana Steklíka.
Žákům se výstava líbila a všichni doufáme, že se do Becherovy vily ještě do konce školního roku podíváme.
Zapsala: Mgr. Anna Hnátková, DiS.