Šablony II

Školení pedagogických pracovníků aneb
„FRČÍME S DOBOU“

Školení pedagogických pracovníků aneb „FRČÍME S DOBOU“Troufám si napsat, že učitele na „Vančurovce“ a na „Svahovce“ dnes už jen tak něco nezaskočí. Současná doba je plná nečekaných zvratů a nástrah. Pokud nás pedagogy zrovna neohrožují virová onemocnění, karantény a podobné nešvary, musíme občas také čelit nástrahám znuděných obličejů našich adolescentů, zvídavým dotazům z oblasti moderních technologií atp. Nezbývá nám, než se situaci postavit čelem a jít s dobou.

V rámci projektu O2 Chytrá škola jsme chytli příležitost za pačesy a rozhodli se vzdělat v oblasti programování v Základním kurzu robotických zařízení pro začátečníky a v oblasti moderních technologií IT v Základním kurzu ovládání IT technologií v prostředí školy pro pedagogy. Naši školitelé Zdeněk Heteš a Václav Fišer ze společnosti Edutime s. r. o. k nám v pátek 4. 9. 2020 zavítali, aby nás s danými problematikami blíže seznámili.
Viděli jsme nabídku robotů na současném trhu, které lze zahrnout do výuky na základních a středních školách, zkusili jsme si základy programování jednoduchých robotických zařízení (Ozobotů, Blue-Bot bluetooth berušek atp.). Rozšířili jsme také své znalosti v ovládání programové platformy Microsoft Teams.
Měli jsme možnost připravit se lépe na další případné omezení prezenční formy vzdělávání i na zkvalitnění a zatraktivnění běžné výuky. A protože nám šla práce dobře od ruky, nezbývá než na závěr podotknout, že U NÁS FRČÍME S DOBOU!
Mgr. Lenka Oulovská