Šablony II

Pasování předškoláků

Pasování předškolákůSlavnostní a výjimečný den pro děti, jejich paní učitelky a rodiče.
Další předškolní etapu jsme ukončili v prostorách zahrady naší školy v ulici Závodu míru. Sešli jsme se, abychom všichni slavnostně oslavili odchod našich předškoláků do základní školy. Každého předškoláka jsme pasovali na školáka mečem v pokleku. Poté budoucí školáci dostali knížku, dáreček a hodnocení za řádné absolvování přípravné třídy.

Slavnostní odpoledne zahájila svým dojemným proslovem paní ředitelka Mgr. Martina Kheilová a paní zástupkyně Ing.Džamila Kaasová. Celou slavnost moderovala paní učitelka Hana Hronová. Taneční program s dětmi nacvičila paní učitelka Herta Kořánová. Samotného pasování se ochotně ujala paní asistentka Veronika Šilingerová. Děti si spolu se svými učitelkami připily již tradičním dětským šampaňským a následoval nejdojemnější moment celého odpoledne. Tím byl společný slib předškoláků. Pak jsme si všichni společně zazpívali písně Statistika a Kdybych byla vlaštovkou. Na závěr celé slavnosti si mohly děti zasoutěžit a ochutnat občerstvení, které jsme pro ně předem připravili.
Děkujeme za velikou účast na této zahradní akci, za skvělou atmosféru a našim budoucím školákům přejeme, aby na přípravnou třídu vzpomínali jen v dobrém a s láskou. Přejeme si, aby s takovým nadšením chodili i do základní školy. Všem přejeme hodně štěstí, zdraví a v nové etapě svého života hodně úspěchu.
Zpracovala: Herta Kořánová, DiS.