O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Třeťáci v květnu

Třeťáci v květnuTaké v květnu pokračuje většina třeťáků v učení na dálku. Plní doma úkoly podle týdenních rozpisů. S vypracovanými cvičeními se rádi pochlubí a mají je ohodnocené pochvalou a dostávají i smajlíky. Učí se také online při video schůzkách přes aplikaci Teams. Už si pěkně osvojili pravidla komunikace, neskáčou si do řeči a jsou rádi, že se vidí. Někteří mají u sebe i rodiče.

Třeťáci si uspořádali i školní výlet do Prahy. Jak je to možné? Byl to výlet virtuální. Nejdříve si o Praze povídali, našli ji na mapě, pojmenovali řeku a zjišťovali, které památky je možné v Praze navštívit. Potom si pomocí virtuální prohlídky prohlédli Pražský orloj a Národní muzeum. Nakonec měli v Zadání v Microsoft Teams krátký test, který rádi splnili. I takový zvláštní výlet si všichni užili.

Dále se vydali společně do přírody k vodě. Poslechli si kuňkání všech žab dohromady. Potom si poslechli, jak kváká rosnička a skokan samostatně. Prohlédli si rosničku, ropuchu a skokana na fotografiích. Pozorovali časosběrné video, jak se vykulili pulci. A také videa jak daleko skáčou skokani. Vysvětlili si, jak se vyvíjejí a kde žijí čolci a mloci, které také viděli na fotkách. Nakonec si o obojživelnících zapsali zápisky, které doplnili obrázky. Protože se všem takové učení líbilo, inspirovalo je k velmi pěkné práci. Výsledek si můžete prohlédnout na fotkách. Při video schůzkách si také ukazují a doporučují knížky, které čtou. Můžete si prohlédnout i stránky z čtenářského deníku. Už se všichni těší na další výpravu. Tentokrát tam budou ryby a hadi.

Zapsala Hana Matějíčková

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.