Šablony II

Třeťáci v dubnu

Třeťáci v dubnuJak to, že je tu článek ze školy v dubnu? Vždyť se do školy nechodí? Ve školní budově se sice nevyučuje, ale to neznamená, že jsou prázdniny. Nikdo nezahálí, učí se dál. Hodně práce připadlo rodičům, kteří brzy zjistili, že něco děti naučit není snadné. Však taky brzy napsali moc hezké zprávy, jak si váží práce učitelů. Ty opravdu potěšily. Také učitelé si velmi váží práce rodičů a oceňují jejich zodpovědný přístup.

Jak to vlastně všechno probíhá. Museli jsme se rychle v nové situaci rozkoukat, začít jednat a hledat jiné způsoby komunikace. Žáci mají každý týden rozpis úkolů na webových stránkách školy. Komunikujeme s rodiči mailem, telefonem a přes WhatsApp. Tam se také posílají splněné úkoly a fotky, jak děti tráví čas při učení a podnikají různé jiné aktivity. Chodí s rodiči často do přírody, kde si můžou ověřit a doplnit poznatky z prvouky a taky se protáhnout a proběhnout. V nedávné době jsme se žáci i rodiče i paní učitelka sešli ve videoknferenci pomocí aplikace Teams. Byla to velká radost, že se vidíme a slyšíme. Je to pro všechny nové a zjišťujeme a učíme se nové možnosti učení na dálku.
Zapsala: Mgr. Hana Matějíčková