O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Spolu to zvládneme

Spolu to zvládnemeRežisér a herec Zdeněk Svěrák to dne 25. 3. řekl na ČT1 moc hezky: Máme tu takovou „patálii“ s tím korunovaným virem, kterou nikdo nepamatuje. To ale neznamená, že se z toho zblázníme a že to nebude mít konec. To si pište, pane Svěráku, že učitele z Vančurovky nějakej vir nedostane!
Nikdo ještě několik dnů nazpět nečekal, že se nám všem jakýsi nový vir z Číny zapíše tak významně do životů. V úterý 10. 3. jsme se před 10. hodinou dopolední dozvěděli, že se školy od následujícího dne zavírají.

Pro všechny (pro učitele i žáky) to byl šok. Někteří žáci se zaradovali v domnění, že je čekají prázdniny, jiní vypadali vystrašeně. Učitelé žákům vše vysvětlili a snažili se je upokojit, přestože v řadě z nás už v té době byla malá dušička. Hlavou se nám honilo tolik myšlenek. Jak to budeme dělat? Jak dlouho to může trvat? Jaké to bude mít všeobecné dopady? Co všechno musíme ještě rychle vyřídit, komu zavolat, na co nezapomenout? Pedagogové museli urychleně jednat. Protože naše škola nemá jednotný virtuální systém pro žáky i rodiče, museli učitelé rychle vymyslet pro všechny plán práce na zhruba 2-3 týdny. Nikdo z nás v té době netušil, že to byla příliš pozitivní vize.
Nezbývalo nám, než se v nové situaci rychle rozkoukat a začít jednat. Paní učitelky na 1. stupni začaly jednat s rodiči svých žáků individuálně a hledaly způsoby, které by vyhovovaly většině. Na 2. stupni byla situace o to složitější, že se ve třídách učitelé jednotlivých předmětů střídají. Proto jsme i ve spolupráci s rodiči a žáky vytvořili nové jednotné vzdělávací e-prostředí, ve kterém se následujících několik týdnů budeme setkávat – CLASSROOM. Postupně zjišťujeme osobní i technické možnosti, bojujeme se signály, s dodržováním termínů a sebekázní. Nicméně se nám přes prvotní „porodní bolesti“ podařilo téměř ve všech třídách 2. stupně najít novou cestu, díky které budeme moci pokračovat ve vzdělávání našich žáků. Všichni se učíme novým věcem, všichni teprve zjišťujeme, co vše lze využít pro výuku na dálku. Tato cesta není snadná ani pro pedagogy, ani pro žáky, ani pro jejich rodiče. Když ale všichni potáhneme za stejný konec provazu, podaří se nám, co nikomu předtím.

Děkujeme, že nám pomáháte. SPOLU TO ZVLÁDNEME!

 

Mgr. Lenka Oulovská

 

Spolu to zvládneme

Copyright © 2013. All Rights Reserved.