Šablony II

Měsíc březen v PTB

Měsíc březen v PTBDěti, děti, dětičky,
už lítají včeličky.
Jaro, jaro, už je tady,
pospíchejme do přírody.
Sluníčko nám krásně svítí,
roste, roste, první kvítí.

První týden v březnu jsme měli velmi bohatý. Po jarních prázdninách, hned v úterý, jsme jeli do Městské knihovny a těšili se na paní knihovnici Lídu Křivancovou, která si pro nás připravila besedu na téma „Pohádky“. Po hezkém povídání o pohádkových knihách, jejich hlavních hrdinech a vysvětlení, kdo je spisovatel a ilustrátor, jsme měli možnost si prohlédnout a seznámit se s dalšími dětskými pohádkovými knihami dle vlastní volby v dětském oddělení. Další den jsme navštívili Centrum zvířat ve Staré Roli. Děti nasbíraly hodně suchého pečiva, nezapomněly na piškoty pro opičku a suché skořápky pro slepičky. Děti mají pěkné znalosti o zvířatech, pravidelné besedy s panem Kockem, pedagogickým pracovníkem, jim umožňují poznávat život zvířátek, mohou si je pohladit, některé i vzít do ruky, vidět zblízka, jak vypadají, jak se chovají a čím se živí. No a v pátek jsme se zúčastnili ve VAN volby Zlatého Amose. Pro předškoláky si žáci ZŠ také na závěr připravili i část zábavnou, která se dětem líbila a bavila je. Také jsme nakoukli do II.A ZŠ, abychom shlédli ukázku s Ozoboty. No a ještě před uzavřením školy jsme stihli vyrobit maminkám dárek k MDŽ. To byly zprávičky z naší třídičky.
Zapsala: Hana Hronová