Šablony II

Muzika nám vyhrává,
tancuj tancuj medvěde,
karneval se povede.“

Masopust je období veselí, legrace i hostin. Na hostinách se jí maso, jitrnice, koláče, koblížky a jiné dobroty. Lidé si připravují masky, maškary, tancují a zpívají. Je to období od Tří králů až do začátku postní doby. My jsme se na toto období také nachystali.
Děti si vyrobily karnevalové masky, masopustní koláčky, jitrnice, učily se veselé říkanky a písničky, hrály zábavné hry a povídaly si o masopustu. Na konci týdne se třídy PTA spolu s třídou PTB proměnily ve svět nejrůznějších karnevalových postaviček. Školou provoněly koblížky, které jsme ráno zakoupili v pekárně a nechyběl ani tanec, hry a legrace. Hráli jsme tanečně pohybové a logické hry. Počítali jsme koláčky, které si děti sami namalovaly a roztřídily podle velikosti na menší, větší a největší. Přitom určovaly tvary a chuť. Karnevalový týden sice skončil, ale masopustní veselice zůstane ve vzpomínkách dětí. Karneval se velice vydařil a děti si ho řádně užily. Také při něm ochutnaly dobroty, které jsme pro ně připravili.

Za třídu PTA zpracovala: Herta Kořánová, DiS.