Školení na boxovacím pytli

Školení na boxovacím pytliV tělocvičně naší školy se nachází boxovací pytel. Doposud nebyl příliš využíván, ale to se nyní změní. Část našeho pedagogického sboru se totiž vydala na školení. Toto školení absolvovaly zejména naše tělocvikářky. Dále pak pedagogové, kteří zajišťují aktivní vyžití žáků o přestávkách, a nesmíme zapomenout na naší paní ředitelku, která se také zúčastnila. Celkem tedy 7 statečných žen.

Školení či trénink začalo rozcvičkou, již ta byla dost zahřívací. Poté následoval nácvik různých úderů a kopů v několika sériích. Poté tzv. stínový box, kdy si každá z nás vyzkoušela kopy a údery nanečisto v libovolném pořadí. Pak jsme již přistoupily k boxovacím pytlům a rozjelo se několik dalších kol, tentokrát již do pytlů. Nejprve byl výběr úderů a jejich pořadí na trenérovi, následně na nás samotných. Nakonec nás ještě čekalo posilování břišních svalů. Dozvěděly jsme se, jak veškeré kopy a údery dělat správně, kam přesně mají být mířené a jaký je jejich cíl. Během hodinového tréninku jsme se sice pořádně zapotily, ale náramně jsme si to užily. Všechny jsme trénink úspěšně zvládly a nyní se můžeme vesele pustit do boxování v hodinách Tělesné výchovy či o přestávkách.Těšíme se na to, jak naše nabyté zkušenosti a dovednosti budeme předávat žákům naší školy. Chceme, aby si i oni měli možnost vyzkoušet zase něco nového.