Leden v PTB

Leden v PTBDěti, děti, dětičky,
oblékejte čepičky.
Už je zima, jak se patří,
i když pořád nesněží,
my se ale nebojíme,
vždyť zima ještě nekončí.

Měsíc leden v PTB připravil pro děti další překvapení a krásné akce. Hned po vánočních prázdninách jsme navštívil Becherovu vilu, shlédli v ní výstavu výtvarných prací významného designéra a pedagoga Jana Pelce. Zajímavým způsobem jsme si vyrobili obrázek, který ve škole dokončíme a použijeme na nějaké přání. V dalším lednovém týdnu jsme shlédli příběh „O Balynce a třídění“ v divadle Husovka. Děti měly možnost si procvičit třídění odpadu, naučit se píseň o štěňátku Balynce. Ve třídě jsme vyráběli pěkné zimní obrázky různými zajímavými technikami, kterými jsme vyzdobili třídu i chodbu na našem patře. Povídali jsme si o zimním období, sportovali, zpívali, tancovali a velkou péči věnovali nápravě špatné výslovnosti. Na Magic boxu jsme si hráli různé hry a plnili dané úkoly, moc nás to bavilo a líbilo se nám to. Spoustu akcí děláme společně s dětmi z PTA. Taky jsme společně uskutečnili výlet vláčkem a autobusem na Linhart, nakrmili zvířátka v lese u krmelce, ptáčkům jsme pověsili na stromy ptačí dobrůtky a kochali se krásou přírody se zvířátky. V posledním lednovém týdnu navštívíme Mini ZOO ve Staré Roli a odneseme jim suché pečivo, skořápky pro zvířátka, které jim děti přinesly z domova. Také se těšíme na zájmový den, který bude také o přírodě. Ve čtvrtek si rozdáme hodnocení naší práce za 1. pololetí školního roku 2019/2020 s malým dárečkem a budeme se těšit na pololetní prázdniny.
Zpracovala: tř. uč. Hana Hronová