Čtvrťáci nezahálí

Čtvrťáci nezahálíČtvrťáci se rozhodně nenudí. Ať už díky učení, kterého přibývá, nebo akcím, kterých také není málo.
V prosinci se žáci chystali na Vánoce. Vyráběli přáníčka pomocí linorytu, dárečky na akci „Vančurovka zpívá koledy“, účastnili se akcí školy – „Barevný den“, vystoupili se svým vystoupením v Domově důchodců ve Staré Roli a v pátek před vánočními prázdninami si společně zazpívali, popovídali, vyzkoušeli si tradici – házení střevícem, rozdali dárečky a zahráli si hry.

Po celý měsíc sledovali na internetu vánoční kalendář a všichni se již těšili na blížící se Štědrý den.
V lednu žáci vyprávěli zážitky z Vánoc, a že bylo co vyprávět. Ihned začátkem nového roku navštívili Becherovu vilu, kde byla výstava Jana Pelce, zúčastnili se „Zájmového dne“ a především ukončili několikaměsíční lekci plavání, která probíhala na Základní škole na Růžovém vrchu. Někteří se zdokonalovali ve svých dovednostech, někteří se je učili, ovšem pro všechny měly lekce plavání velký přínos a žáci si užili i spoustu zábavy například při hře vodní pólo či při hrách, které si sami žáci vymysleli.
Nadále nás čeká spousta práce, ale doufáme, že i zábavy. Vždyť naučit se dá i zábavně, hrou a to nám pak jde nejlépe.
Zapsala: Anna Hnátková, DiS.