O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Vančurovka v Becherově vile – IRIS FOLDING

Vančurovka v Becherově vile – IRIS FOLDINGHned první pondělí v novém roce po vánočních prázdninách začalo další příjemnou návštěvou Becherovy vily hned pro několik tříd naší školy. Následující dny se zde vystřídaly ročníky z obou stupňů. Tentokrát se výstava Jeden a půl čtverce týkala karlovarského rodáka Jana Pelce – grafického designera, malíře, kreslíře a grafika. Dozvěděli jsme se tu mnoho zajímavého o jeho způsobu tvorby – geometrickém konstruktivismu.

Umělec nachází krásu, promyšlenost a pevný řád i v tak „obyčejném“ geometrickém tvaru, jako je čtverec.
Po prohlídce jsme si všichni mohli vyzkoušet techniku starou přes 4 tisíce let, pocházející z Japonska a Číny (ve 20. letech minulého století využívanou zejména v Holandsku), IRIS FOLDING. V překladu znamená tato technika „skládání duhovky“. Při této papírové technice se skládají proužky papíru podle šablony tak, aby střed díla vytvořil tvar připomínající clonu z objektivu fotoaparátu. Takto jsme si vytvořili duhovku, kterou někteří využili dodatečně jako PF k novému roku 2020 a jiní jako obrázek.
Všem se dílo podařilo a už nyní se těšíme na další tvoření.
Mgr. Lenka Oulovská

Copyright © 2013. All Rights Reserved.