O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Orchestr bez hranic

Orchestr bez hranicStředeční dopoledne bylo pro naše žáky příjemnou změnou. Oblékli se do slavnostního a vydali na koncert Karlovarského symfonického orchestru. Ani mrazivé počasí nás neodradilo od procházky, neboť svítilo sluníčko a cesta od Tržnice k Lázním III byla příjemným zpestřením dne, který žáci převážně tráví ve školních lavicích. Koncertní sál Antonína Dvořáka, který se zde nachází je působištěm Karlovarského symfonického orchestru.

Pořádají se zde významné kulturní a společenské akce a my jsme se jedné z nich mohli zúčastnit. Opět nás přivítal sympatický průvodce, který po famózním nástupu členů orchestru uvedl sólo bicích. Není až tak běžné pro orchestr, aby bicí hrály sólo. Představil nám různé druhy těchto nástrojů, např.: triangl. kastaněty, slavík, zvony, dešťová hůl a další pro nás neznámé nástroje. Orchestr zahájil koncert skladbou od Giuseppe Verdiho Hradecký marsch. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, např., že na turecký pochod se nedá vlastně vůbec pochodovat. Úžasný pan moderátor přednesl úryvek z básně, který následně orchestr vyjádřil hudbou. Díky orchestru jsme překročili hranice nejen zemí, ale i hranice nálad i žánru. Novinkou bylo spojení úryvku z básně Polednice s hudbou. Porovnali jsme hudební zobrazení komické, pochmurné až strašidelné a tragické. Velmi nás překvapilo zábavné propojení orchestru s mluvenou reklamou na mobil pro tři typy zákazníků.
Koncert se nám velmi líbil a budeme se těšit na další vystoupení Karlovarského symfonického orchestru. Při odchodu nás upoutala obří rukavice. Víte, jaký hudební nástroj se v ní skrývá?
Zapsala: Martina Šárová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.