Třeťáci v prosinci

Třeťáci v prosinciMěsíc prosinec jsme prožili s přípravami na Vánoce a kromě učení si užili mnoho zajímavých akcí. Vyrobili jsme si adventní svícen a postupně podle ubíhajících adventních nedělí zapalovali svíčky. To jsme vždy seděli společně v kruhu a připomínali si vánoční zvyky a s blížícími Vánocemi i vyslovovali přání, co bychom rádi našli pod stromečkem. Přišel k nám Mikuláš s andílkem a čerty. Sice si některé spolužáky chtěl odnést, ale slíbili, že se polepší.

Tak jsme zůstali všichni, přednesli jsme básničku a dostali kalendář. Také jsme vyrobili andělíčka na jarmark a nazdobili velké šišky a zhotovili vánoční přáníčko. I na plavání jsme si užili, když jsme hráli vodní pólo. Beseda s Policií ČR o tom, jak se máme vzájemně respektovat, zaujala nejen nás ale i paní učitelku natolik, že nás ani nevyfotila. Potom už se přiblížily očekávané prázdniny a poslední den jsme si užili společné zpívání koled a hlavně vánoční besídku ve třídě.
Přejeme všem hodně zdraví a úspěchů v novém roce.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková