Vánoční těšení v PTB

Vánoční těšení v PTBDěti z PTB už koncem listopadu vyráběly spoustu krásných ozdob na vánoční výzdobu. Podíleli se na výzdobě chodby v našem patře i naší třídě. Těšili se na mikulášskou nadílku, až nás navštíví Mikuláš, andílek i čerti. Jedno odpoledne jsme se sešli s rodiči a jejich dětmi společně s PTA u vánočního vyrábění. Bylo to moc pěkné, za vůně a ochutnávky vánoční vánočky od Darinky Braunové si maminky s dětmi vyrobily krásné svícny a jiné vánoční motivy.

Také jsme se připravovali na vánoční besídku pro rodiče. Naučili jsme se spoustu básní, písní i tanečků. Rodičům se besídka moc líbila, děti vyrobily i malá vánoční přáníčka a dáreček pro rodiče. Po besídce čekalo i pro děti malé překvapení pod stromečkem, které si odnesly domů. Společně s PTA jsme navštívili seniory v Domově důchodců ve Staré Roli a předvedli jsme jim také naše vánoční besídky a rozdali malé dárečky. Nezapomněli jsme ani na zvířátka, ke kterým jsme se také vydali s rodiči a dětmi. V sobotu jsme jeli vlakem do Doubí a lesem jsme se vydali směrem na Linhart ke krásné oboře se zvířátky. Celý měsíc jsme si povídali o adventním čase, dovídali se spoustu zajímavého, prohlédli jsme si naše město ve vánoční kráse, zazpívali si u vánočního stromu, pozorovali krásný Betlém a nazdobili stromeček u Mlýnské kolonády. Námětem barevného setkání byly také Vánoce a jejich bezpečnost. Společně s PTA jsme si ukázali některé zvyky, přečetli si a pověděli zajímavosti o Vánocích. Poslední den jsme si zazpívali společně s žáky z VAN vánoční koledy a těšili se na vánoční prázdniny, jejich pohodu a užívání si rodinné vánoční atmosféry.
Zapsala: Hana Hronová