Šablony II

Den s klubem KRAV MAGA Karlovy Vary

Den s klubem KRAV MAGA Karlovy VaryV úterý 26.11. k nám do školy přišli zástupci karlovarského klubu KRAV MAGA, aby nám ukázali základy tohoto sebeobranného systému.

Akci pro své spolužáky zajistil Žákovský parlament.

A co to tedy vlastně je KRAV MAGA?
Z hebrejštiny je slovo Krav Maga volně překládáno jako „boj z blízka“. V současné době je považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě, což mimo jiné dokazuje přehled jednotek a armád, které jej převzaly.

Používají ho například ozbrojené složky státu Izrael, americké federální agentury FBI, CIA, DEA a policejní SWAT týmy v několika státech USA, ve Švédsku a Dánsku, francouzská GIGN, belgická armáda a mnoho dalších.
Od většiny bojových sportů se systém Krav Maga liší především tím, že zde nejsou žádná pravidla. Když bojujete o život, tak neexistují žádná omezení, vše je povoleno.
Systém Krav Maga je rozvíjen ve třech hlavních směrech – armádní, policejní a civilní.
Každá z verzí vychází ze stejných základů a principů, avšak jednotlivé taktické postupy a techniky jsou uzpůsobeny výchozím situacím a hrozbám, kterým jednotlivé skupiny uživatelů čelí a také zakončením, které je u nich upřednostňováno.
My jsme se ve škole alespoň částečně seznámili s verzí pro civilisty, kde je nejdůležitější umět odvrátit první útok a utéct.
Celé dopoledne, kdy se jednotlivé třídy střídaly v tělocvičně, proběhlo v přátelsky energické náladě. Z výuky, následných ukázek a možnosti vyzkoušet si vše na vlastní kůži, byli žáci nadšeni. Mnoho z nich pak prohlásilo, že je mrzí, že nebylo více času, a aby za námi kluci a holky z karlovarského klubu Krav Maga zase brzy zavítali.
My z Žákovského parlamentu děkujeme všem žákům i učitelům, kteří tuto akci podpořili a zúčastnili se. Doufáme, že si z tohoto dne každý z vás odnesl alespoň střípek něčeho podstatného, a že v případě potřeby se bránit, zareagujete o něco málo lépe, než byste reagovali dříve.

Za žákovský parlament koordinátor Iveta Holušková