O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Den s klubem KRAV MAGA Karlovy Vary

Den s klubem KRAV MAGA Karlovy VaryV úterý 26.11. k nám do školy přišli zástupci karlovarského klubu KRAV MAGA, aby nám ukázali základy tohoto sebeobranného systému.

Akci pro své spolužáky zajistil Žákovský parlament.

A co to tedy vlastně je KRAV MAGA?
Z hebrejštiny je slovo Krav Maga volně překládáno jako „boj z blízka“. V současné době je považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě, což mimo jiné dokazuje přehled jednotek a armád, které jej převzaly.

Používají ho například ozbrojené složky státu Izrael, americké federální agentury FBI, CIA, DEA a policejní SWAT týmy v několika státech USA, ve Švédsku a Dánsku, francouzská GIGN, belgická armáda a mnoho dalších.
Od většiny bojových sportů se systém Krav Maga liší především tím, že zde nejsou žádná pravidla. Když bojujete o život, tak neexistují žádná omezení, vše je povoleno.
Systém Krav Maga je rozvíjen ve třech hlavních směrech – armádní, policejní a civilní.
Každá z verzí vychází ze stejných základů a principů, avšak jednotlivé taktické postupy a techniky jsou uzpůsobeny výchozím situacím a hrozbám, kterým jednotlivé skupiny uživatelů čelí a také zakončením, které je u nich upřednostňováno.
My jsme se ve škole alespoň částečně seznámili s verzí pro civilisty, kde je nejdůležitější umět odvrátit první útok a utéct.
Celé dopoledne, kdy se jednotlivé třídy střídaly v tělocvičně, proběhlo v přátelsky energické náladě. Z výuky, následných ukázek a možnosti vyzkoušet si vše na vlastní kůži, byli žáci nadšeni. Mnoho z nich pak prohlásilo, že je mrzí, že nebylo více času, a aby za námi kluci a holky z karlovarského klubu Krav Maga zase brzy zavítali.
My z Žákovského parlamentu děkujeme všem žákům i učitelům, kteří tuto akci podpořili a zúčastnili se. Doufáme, že si z tohoto dne každý z vás odnesl alespoň střípek něčeho podstatného, a že v případě potřeby se bránit, zareagujete o něco málo lépe, než byste reagovali dříve.

 

Za žákovský parlament koordinátor Iveta Holušková

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.