Preventivní protidrogový program „To je zákon, kámo!“

Preventivní protidrogový program „To je zákon, kámo!“Na konci minulého školního roku jsme se zúčastnili programu v protidrogovém vlaku, který zavítal i k nám do Karlových Varů. Protože se nám program moc líbil, rozhodli jsme se problematikou drog zabývat ještě více i z legislativního pohledu. Zástupkyně PČR žáky 8. ročníku znovu provedla příběhem, který jsme viděli už ve vlaku. Průběžně společně vyvozovali nejen právní důsledky užívání a distribuce drog, ale i dopad na okolí (rodinu, přátele atp.).

Protože žáci pracovali v týmech a každý měl svou funkci, zapojili se do aktivit úplně všichni žáci. Věřím, že tyto preventivní programy pomáhají našim žákům ujasnit si závažnost problematiky drog a že budou mít pozitivní dopad ve chvíli, kdy budou někteří stát na rozcestí volby, zda s drogami experimentovat či nikoli.

Mgr. Lenka Oulovská, třídní učitelka VIII.A