O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Den Laskavosti

Den LaskavostiZástupci ZŠ Truhlářská sepsali pár řádků ze společné akce, které jsme se účastnili v domově pro seniory v rámci akce „Laskavec 2019“.

Věděli jste, že 13. listopad je mezinárodním dnem Laskavosti?
Je to událost, která vyzývá k tomu, být na sebe hodnější a laskavější. Darovat někomu úsměv, potěšit ho, nebo obejmout. Tohle vše stojí jen malinkou chvilku času, a přesto v dnešní uspěchané době na to mnohdy zapomínáme.

Den Laskavosti je o tom, udělat něco pěkného pro druhé, aniž bychom od nich čekali cokoli nazpět.
Nadace Karla Janečka spustila projekt #jsemlaskavec, který chce zviditelnit důležitost tématu laskavosti v současném světě a inspirovat veřejnost. Do tohoto celostátního happeningu se mohou registrovat základní školy, víceletá gymnázia, volnočasové instituce a dětské domovy z celé České republiky.
My jsme letošní Laskavost pojali poněkud komorněji. Spolu s několika parlamenťáky ze ZŠ a SŠ Vančurova, jsme se 15.11.2019 vydali za obyvateli domova pro seniory u nás ve Staré Roli.
Do projektu Laskavec jsme se ale oficiálně neregistrovali a náš Den Laskavosti jsme zrealizovali prostě jen tak.
Žáci si připravili krátké ukázky toho, v čem vynikají.
Byli jsme přivítáni trochu rozpačitými a milými úsměvy. Vystoupení zahájili děti z Vančurovky, kde Lucie z VIII.A zazpívala, Jessica z V.A recitovala báseň a Karolína ze IV.A předvedla umělecký tanec.
My jsme navázali zpěvem Natálky z IX. ročníku, Eliškou, která hrála na ukulele a krásně zpívala. Při písni Červená řeka si prozpěvovala dokonce celá jídelna. Závěrem vystoupil náš dvorní kouzelník Petr a jeho miniaturní asistent Alfons, kteří všechny přítomné rozesmáli.
Představení končí. Loučíme se. Odcházíme trochu smutní, že ten společný čas tak rychle utekl, přesto naplnění krásným pocitem, že jsme mohli, chtěli a udělali něco laskavého pro lidičky z našeho okolí.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.