Den Laskavosti

Den LaskavostiZástupci ZŠ Truhlářská sepsali pár řádků ze společné akce, které jsme se účastnili v domově pro seniory v rámci akce „Laskavec 2019“.

Věděli jste, že 13. listopad je mezinárodním dnem Laskavosti?
Je to událost, která vyzývá k tomu, být na sebe hodnější a laskavější. Darovat někomu úsměv, potěšit ho, nebo obejmout. Tohle vše stojí jen malinkou chvilku času, a přesto v dnešní uspěchané době na to mnohdy zapomínáme.

Den Laskavosti je o tom, udělat něco pěkného pro druhé, aniž bychom od nich čekali cokoli nazpět.
Nadace Karla Janečka spustila projekt #jsemlaskavec, který chce zviditelnit důležitost tématu laskavosti v současném světě a inspirovat veřejnost. Do tohoto celostátního happeningu se mohou registrovat základní školy, víceletá gymnázia, volnočasové instituce a dětské domovy z celé České republiky.
My jsme letošní Laskavost pojali poněkud komorněji. Spolu s několika parlamenťáky ze ZŠ a SŠ Vančurova, jsme se 15.11.2019 vydali za obyvateli domova pro seniory u nás ve Staré Roli.
Do projektu Laskavec jsme se ale oficiálně neregistrovali a náš Den Laskavosti jsme zrealizovali prostě jen tak.
Žáci si připravili krátké ukázky toho, v čem vynikají.
Byli jsme přivítáni trochu rozpačitými a milými úsměvy. Vystoupení zahájili děti z Vančurovky, kde Lucie z VIII.A zazpívala, Jessica z V.A recitovala báseň a Karolína ze IV.A předvedla umělecký tanec.
My jsme navázali zpěvem Natálky z IX. ročníku, Eliškou, která hrála na ukulele a krásně zpívala. Při písni Červená řeka si prozpěvovala dokonce celá jídelna. Závěrem vystoupil náš dvorní kouzelník Petr a jeho miniaturní asistent Alfons, kteří všechny přítomné rozesmáli.
Představení končí. Loučíme se. Odcházíme trochu smutní, že ten společný čas tak rychle utekl, přesto naplnění krásným pocitem, že jsme mohli, chtěli a udělali něco laskavého pro lidičky z našeho okolí.