O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Jsemlaskavec.cz

Jsemlaskavec.czDne 13. listopadu 2019 se třída V. A zapojila do oslav Světového dne laskavosti a zjistila, jaké to je, když někomu druhému udělá radost dobrým skutkem.

Pro čin laskavosti jsme si vybrali čtyřletou Toničku Braunreiter Kaplan z Karlových Varů, která má kombinované zdravotní postižení – DMO kvadruspastickou formu, epilepsii, hemangiom a zákal obou očí.

Když jsme se spojili s maminkou Toničky a ptali se, čím bychom Toničce mohli udělat radost, dozvěděli jsme se, že má ráda omalovánky, kačenky a Kinder čokoládu.

 

Rozhodli jsme se proto propojit vše dohromady a výsledkem jsou velké omalovánky, do kterých žáci zakomponovali i milované kačenky. Do dárkové taštičky jsme pak pro Toničku schovali kromě pár dalších drobností i milovanou čokoládu, do které se okamžitě pustila, když nás v den Laskavosti přišla navštívit.

A jak seznámení probíhalo?

Děti již od rána nemluvili o ničem jiném a na Toničku s maminkou se moc těšily. Když pak konečně dorazila, nespustily z ní oči.

Věděly, že musí být opatrní a tiší, aby jí daly prostor se v klidu rozkoukat. Za chvíli však už byly všichni seskupení v jednom kruhu a bylo vidět, že jsme společně na počátku milého přátelství, které tímto dnem neskončí.

Tonička se u nás zdržela déle, než jsme na začátku vůbec doufali, a kdyby na ní nepřišla únava, jistě by s dětmi na koberci ještě chvíli „dováděla“.

Když došlo na loučení, slíbili jsme si, že se brzy opět shledáme. Třeba společně vymyslíme nějakou prima tvořivou činnost a na jaře určitě vyrazíme na procházku.

Co dodat závěrem?

Že být Laskavcem je hrozně fajn. Jeden malý dobrý skutek může nejen zapříčinit vznik krásného přátelství, ale také spustit lavinu dalších dobrých skutků okolo.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.