Evropa v Becherově vile

Evropa v Becherově vilePrvňáci a třeťáci s p. učitelkami s p. asistentkami navštívili v listopadu výstavu Otisky a stopy na kůži Evropy v Becherově vile. Společným tématem výstavy byla Evropa. Dánské umělkyně Bodil Brems, Vicky Steptoe a Idy F. Ferdinand vyjádřily toto téma různými výtvarnými prostředky – malbou, kresbou, koláží, prací s papírem, fotografií, videem i instalací. Žáci si nejdříve prohlédli výstavu doplněnou zajímavým výkladem.

Při prohlídce si složili papírovou čepici, kterou nosí Večerníček. Následně si v dílně vyrobili ruční papír, který si ozdobili barevným krepovým papírem a kousky vlny. Všem se tento program velmi líbil a dověděli se i mnoho o Evropě. Třeťáci se o Evropě učí v Prvouce, a tak se nechali inspirovat výstavou a vyrobili si ve třídě papírovou koláž.
Zapsala Hana Matějíčková