Setkání s Honzou

Setkání s Honzou„Špetka ponaučení, ždibec moudrosti, hrstka písniček a kopec legrace!“ V tomto duchu se neslo divadelní představení s Honzou Krejčíkem, za kterým jsme se, děti z PT A, PT B a žáčci z I. A, II. A a S5, vypravili 4. listopadu do Lidového domu ve Staré Roli. Na tento den jsme se všichni moc těšili. A proč? Protože nás čekalo setkání s naším známým Honzou Krejčíkem. Vždycky má pro nás připravenou prima zábavu. A nejinak tomu bylo i dnes. Honza opět nezklamal. Bavili jsme se s ním od začátku až do konce.

Do svých her nás krejčík Honza také aktivně zapojil. A nejenom nás, ale i paní učitelky. Povídali jsme si, napodobovali jsme ho, cvičili jsme, vytleskávali rytmus, zpívali jsme… Zkrátka ani chvilku jsme se nenudili. Dnešní představení se neslo v duchu školy. Od toho také i název. „Škola horou na druhou.“ V tomto novém představení Krejčíka Honzy jsme se dozvěděli, jak se učí jehličky, knoflíci a špendlíci. Všechny krejčovské vědomosti jsou zašité v polštářích, tudíž se všichni obyvatelé Šitíčka učí hlavně ve spánku a ve speciálních učebnách, kde si přikládají polštáře s různými látkami na hlavu. Tak to by se nám také líbilo. Spát a při tom se učit. Ale víme, že ve skutečnosti tomu tak není. A proto, kdo pro sebe nic nedělá a myslí si, že vědomosti mu do hlavičky sami naskáčou, je na velkém omylu. A tak, aby něco znal, musí pro to něco udělat! Společné hravé chvíle nám velmi rychle utekly a my se museli rozloučit. A honem do školy a nabývat vědomosti. Tak ahóóój! a zase někdy NASHLEDANOU. Jako bonus jsme si odnesli dárek v podobě CD a DVD Krejčíka Honzy s jeho písničkami, které určitě rádi využijeme.

Za malé i velké diváky napsala a nafotila: D. Pirstitzová