O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Vančurovka – „Otevřená škola“

Vančurovka – „Otevřená škola“O naší škole můžeme směle říct, že je školou otevřenou různým názorům, školou komunikativní a tolerantní. Nestojí za námi však jen slova, nýbrž i činy. Důkazem toho byla přednáška dvou žáků na téma „LGBT“. Obsah, týkající se lásky, sexuální orientace či identity, se dotýká nejen současných aktuálních preferencí většiny žáků 8. a 9. ročníku, ale je i součástí plánu Občanské výchovy v 8. ročníku. Když tedy žáci a zástupci našeho Školního parlamentu projevili zájem otevřít téma „LGBT“ a připravit si prezentaci, nedalo se nesouhlasit.

 

LGBT je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a tzv. transgender osoby. Zahrnuje tedy osoby s menšinovým sexuálním zaměřením. Anička s Nikym nás provedli touto problematikou a otevřeně hovořili i o vlastních pocitech a zkušenostech se sebepojetím a poznáváním sám sebe. Žáci obou ročníků se zaujetím poslouchali a aktivně se zapojovali do debaty. Nejen oni, ale i my, pedagogové naší školy, jsme tímto malým krůčkem vyjádřili pochopení pro všechny, kteří jsou vůči většině „jiní“.
I takto se snažíme naše žáky učit otevřené komunikaci, toleranci a respektu. Anička s Nikym si zasluhují velké poděkování a pochvalu za přednášku. Ivetě Holuškové patří dík za iniciativu a práci se žáky ve Školním parlamentu.

Mgr. Lenka Oulovská, učitelka OV

Copyright © 2013. All Rights Reserved.