Mýdlová bublinka

Mýdlová bublinkaTo je název výukového programu ve Školním statku a krajském středisku ekologické výchovy v Chebu, kterého se zúčastnili žáci II. A a III. A se svými p. učitelkami a p. asistentkami. V úvodu si povídali o základních hygienických návycích u lidí i u zvířat. Povídání doprovázely obrázky na interaktivní tabuli a také opravdová ukázka, jak se činčila myje v písku. To žáci nadšeně pozorovali. Potom vyplnili některé úkoly v pracovním listu a následně si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak náročné bylo praní prádla na valše.

Před praním bylo třeba prádlo (kus bílého plátna) řádně zašpinit. Tato činnost je nadchla ze všeho nejvíce. Závěrem si každý vyrobil vlastní mýdlo z mýdlové hmoty a bylinek. Než mýdlo ztuhlo, mohli si prohlédnout a nakrmit zvířátka, která na statku žijí. Druhý den se ještě ve škole tématu o hygieně obě třídy společně věnovali. Zopakovali si, co se v Ekocentru v Chebu naučili, prohlédli si video, jak se myje kos ve vodě, a doplnili zbylé úkoly v pracovním listu.
Zapsala Hana Matějíčková