Pouštění draka

Pouštění draka„Vítr fičí, vítr duje,
copak to v něm poletuje?
Papírový dráček,
má barevný fráček.“

Příběh začíná jednoho větrného dne ve Staré Roli na velkém poli. Bylo slunečně a foukal vítr. Náš dráček Fráček chtěl ven. Šli jsme na pole a dráčka Fráčka vypustili do nebes.

Moc se mu tam líbilo. Létal si vesele, když tu dostal nápad, že už šňůra mu je krátká a chce být volný jako pták. Zatahal a zaškubal, pak se utrhl a letěl a letěl rychle dál. Za chvíli ho velký vítr sfoukl rovnou do trnitého keře a náš Fráček se z něj marně dere. Sám nemohl se dostat ven. Byl moc smutný a tak jsme se ho snažili vysvobodit. Jenže uvízl v keři tak vysoko, že mu nebylo pomoci. Nechali jsme dráčka v keři celou noc a druhý den jsme se vydali ho vysvobodit. Znovu nám to nešlo. Dráček byl moc smutný a tak jsme poprosili našeho pana školníka, jestli by nám nepomohl. Ten vzal schůdky a kouzelnou dlouhou ruku. Snažil se dráčka vysvobodit. Byl to boj, ale nakonec se podařilo dráčka vysvobodit. Fráček slíbil, že už bude poslušný. Druhý den nám dráček pěkně létal a děti se radostně střídaly u jeho šňůrky. Bylo to velké dobrodružství, které dobře dopadlo.

Za třídu PTA zpracovala: Herta Kořánová, DiS.