Ekocentrum Cheb

Ekocentrum ChebDnes 18. 10. 2019 jsme navštívili Ekocentrum v Chebu. Toto středisko „Malá farma“ se zabývá výukovými programy pro školy, které tematicky souvisejí zejména se zemědělstvím.
Naše škola do centra jezdí pravidelně každý rok. Dnešní program na Malé farmě byl zaměřen na téma “Život pod nohama“. Tématem byla stavba a složení půdy, bioodpad a kam s ním, využití a jeho koloběh. Po celou dobu se nám věnoval lektor, se kterým děti plnily různé pracovní listy.

V příjemném a čistém zázemí farmy si žáci formou badatelské metody – binolupy mohli sami prohlédnout a zkoumat půdní edafon. Ve čtyřech hromádkách, které jim lektor nasypal na stůl hledali žáci pomocí lupy různé vzorky a živočichy. Během prezentace jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, které se nám budou určitě hodit při hodinách přírodopisu. Ke konci programu jsme se vydali na obhlídku farmy, kde jsme si prohlédli všechna hospodářská zvířata, která na farmě chovají.
Návštěva byla velmi zajímavá, poučná a těšíme se opět na nové zážitky z této farmy. Zapsala: Martina Šárová
19.10.2019