O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Učitelé Vančurovky se učili poskytnout první pomoc

Učitelé Vančurovky se učili poskytnout první pomocNa začátku října se učitelé naší školy zúčastnili zážitkového vzdělávacího programu ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Programem „První pomoc“ nás provedlo několik lektorů, kteří nás teoreticky i prakticky připravovali na situace, které mohou potkat každého z nás. Zopakovali jsme si tak postupy při poskytování pomoci nemocným a zraněným. Zkusili jsme si ošetřit zlomeniny, popáleniny, zastavit tepenné krvácení, dávali jsme masáž srdce.

Učili jsme se rozpoznat příznaky mrtvice, infarktu, epileptického záchvatu, alergií. Přestože šlo vážné situace, užili jsme si během kurzu také spoustu legrace. Ačkoli nás lektoři výborně připravili, věříme a doufáme, že nás v životě nepotká příliš situací, kdy budeme muset získané vědomosti a dovednosti uplatnit. Více o Světě záchranářů na https://www.svetzachranaru.cz/ . 

Mgr. Lenka Oulovská

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.