Učitelé Vančurovky se učili poskytnout první pomoc

Učitelé Vančurovky se učili poskytnout první pomocNa začátku října se učitelé naší školy zúčastnili zážitkového vzdělávacího programu ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Programem „První pomoc“ nás provedlo několik lektorů, kteří nás teoreticky i prakticky připravovali na situace, které mohou potkat každého z nás. Zopakovali jsme si tak postupy při poskytování pomoci nemocným a zraněným. Zkusili jsme si ošetřit zlomeniny, popáleniny, zastavit tepenné krvácení, dávali jsme masáž srdce.

Učili jsme se rozpoznat příznaky mrtvice, infarktu, epileptického záchvatu, alergií. Přestože šlo vážné situace, užili jsme si během kurzu také spoustu legrace. Ačkoli nás lektoři výborně připravili, věříme a doufáme, že nás v životě nepotká příliš situací, kdy budeme muset získané vědomosti a dovednosti uplatnit. Více o Světě záchranářů na https://www.svetzachranaru.cz/ .

Mgr. Lenka Oulovská