O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Zájmový den

Zájmový denDne 25.9.2019 proběhl na naší škole další zájmový den, tentokrát na téma: etiketa. Bylo připraveno 5 stanovišť pro žáky z prvního a také pro žáky z druhého stupně. Stanoviště měla stejná témata, jen byla uzpůsobena věku dětí. Žáci se tak s učiteli na jednotlivých stanovištích bavili o stolování, tedy jak správně stolovat, jaké máme druhy příborů a k čemu je využíváme, jak prostřít stůl.

Na dalším stanovišti se děti učily seznamovat, aby věděly, kdo koho komu představuje, kdo zdraví jako první (mladší x starší, nadřízený x podřízený, žena x muž) atd. Umíš poděkovat, poprosit nebo se omluvit? Kdy je potřeba "kouzelná slůvka" použít? I to bylo tématem našeho zájmového dne. Dalším tématem, které s etiketou souvisí je správný oděv na danou příležitost, např. divadlo, ples, koncert, sportovní utkání a jiné. Pokud již máme vhodné oblečení, je také potřeba umět se správně chovat. Žáci diskutovali o vhodném chování ve škole, v MHD či na návštěvě. Zabývali se také úctou ke stáří a vztahy mezi lidmi, zejména žák x žák, žák x učitel a jiné. Na všech stanovištích pomáhali učitelům i naši "parlamenťáci", kteří ostatním předvedli scénky či se jinak snažili přiblížit dané téma. Žáci celé dopoledne putovali po jednotlivých třídách a seznamovali se s pravidly etikety. Na závěr se vrátili do svých kmenových tříd a s třídními učiteli o jednotlivých tématech debatovali. Pochlubili se, co se dozvěděli a naučili nového a sdělovali si navzájem své dojmy. Podle samotných žáků se jim zvolené téma líbilo a určitě jim pomůže i do budoucna, zájmový den tím pádem splnil svou podstatu.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.