O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Putování s velrybou Varybou 2019

Putování s velrybou Varybou 2019Hurá, je to tu! Na nový ročník Putování velryby Varyby jsme se těšili už od jara. Patří již několik let k našim oblíbeným vycházkám za poznáváním Karlových Varů a vždy nám zpestří začátek nového školního roku. A tak jsme ani letošní 11. ročník nemohli vynechat. Paní učitelky Hnátková a Zmijová připravily „putovací zápisníky“ se zajímavými úkoly a 12. září čekalo partu čtvrťáků a páťáků nové dobrodružství s velrybou.

Tentokrát jsme naši cestu začínali u krásného lázeňského domu Richmond, kde v parku vytéká nejchladnější pramen Karlových Varů, Štěpánka. Jeho teplota je jen 14 °C a zakrývá jej krásný altánek Aloise Kleina ve tvaru osmibokého hranolu. Po ochutnávce pramene jsme pokračovali do parku k pomníku Friedricha Schillera a dále směrem do centra kolem řeky po Goethově stezce. Tento významný německý básník navštívil naše město třináctkrát a potkal zde i svou osudovou lásku Ulriku. Víte, že ve Varech máme lavičku Václava Havla? My jsme ji našli v parku u Grandhotelu Pupp, kde připomíná našeho českého prezidenta, spolu s nově vysazeným stromem pro Olgu Havlovou, jeho první manželku. Cesta nám pěkně ubíhala a také počasí nám přálo. Než jsme došli k dalšímu stanovišti, bylo už krásně teplo. U domu se zlatým slonem jako domovním znamením nám začínalo pravé dobrodružství. Jako správní objevitelé jsme se ovšem nezalekli, další stanoviště jsme našli jedna dvě a stejně tak jméno skladatele Johannese Brahmse na zeleném domě. Ještě kousek stoupání do kopce a světe div se! Vítala nás Socha Svobody. Ano, i tu u nás máme. Samozřejmě ne pravou, k té je to opravdu kus cesty, ale i ta naše na hotelu Olympic stojí za vidění. A pár metrů nad ní také krásný anglikánský kostel svatého Lukáše, kde je umístěna stálá expozice voskových figurín. Ještě nám zbývalo seběhnout schody dolů do Sadové kolonády a Dvořákových sadů a letošní putování bylo téměř u konce. Prošli jsme téměř 4,5 km dlouhou stezku karlovarskými historickými parky, která má zvláštní jméno – říká se jí odborně Dendrologická stezka. A jako vždy stálo putování za to a moc se nám líbilo. Tak neseďte doma a pojďte příště s námi! 

Za všechny putující čtvrťáky a páťáky zapsala p. učitelka Zmijová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.