A nový školní rok začal…

A nový školní rok začal…V měsíci září děti z přípravné třídy PT B zažily spoustu pěkných chvil a odnesly si spoustu zážitků z různých akcí. Navštívily zvířátka v Mini ZOO ve Staré Roli, kterým přinesly suché pečivo, skořápky od vajec a piškoty pro opičku. Beseda v knihovně ve Staré Roli se dětem líbila, dozvěděly se, k čemu nám slouží knihovna, jak máme s knihami zacházet a také v dětském koutku si mohli samy půjčovat knihy a prohlížet si je. Hra s UV barvami a experimentování s nimi se dětem v Becherově vile v Karlových Varech moc líbilo.

Bylo to něco nového, pěkného a zajímavého. Velkým přínosem pro děti byl zájmový den, který byl zaměřen na téma „Člověk a společnost“. Děti se seznámily s tím, jak se mají chovat například při stolování, která kouzelná slovíčka mají používat, jak se obléknout do společnosti apod. Po rozhovoru s dětmi, se ukázalo, že se jim zájmový den líbil a že si odnesly spoustu nových poznatků. Též zajímavá beseda byla o Srí Lance - ostrově, který se nachází pod Indií. Na fotografiích a videích děti shlédly například život v moři i na souši, plody, které tam rostou a jídla, která se tam jí. Děti v PT B se už zžily se svými kamarády, jsou velmi šikovné, zvídavé a kamarádské.

Zapsala: Hana Hronová