Třída PTA

Třída PTAZvedněte kotvy, námořníci,
už přicházejí cestující.
Jsme všichni? Odjezd! Ještě ne!
Moře je hodně zvlněné!

Beseda Srí Lanka
velmi pěkná beseda, kde jsme se dozvěděli spousty nových věcí ze života na Srí Lance. Děti byly pěkně zapojené a už například ví, jaký je rozdíl mezi slonem Indickým a Africkým. Indický je menší a má i menší uši. Také jme se dozvěděli něco o podmořským světě, který nás natolik okouzlil, že jsme si ho museli i výtvarně ztvárnit. Netradiční téma, které nás zavede do světa dobrodružství a fantazie. Děti zažijí, že společně je víc než sám a že sdílená radost je dvojnásobná.

Koláž moře – společná práce, nejprve malujeme z magnetické barvy podklad, poté vodní rostliny a rybičky, na které přilepíme magnetky. Nakonec děti sestaví vodní hladinu., jak chtějí-podle své fantazie. Velmi nás to bavilo, děti byly doslova nadšené. Naučili jsme se i píseň „Kolik je na světě moří“ text Jan Vodňanský a známe i největšího podmořského živočicha.
Becherova vila, práce s UV světlem a barvou
Zájmový den na téma Etiketa

Za třídu PTA napsala třídní učitelka Herta Kořánová, DiS.