Becherova vila

Becherova vila„Barvy, barvy, barvičky zapojíme ručičky. Namalujem, nakreslíme, pak si na ně posvítíme. Jaké budou? Zářivé! To je krása jéminé!!!“ Za nimi jsme se vydali, žáci třídy I. A, II. A a S5, 11. září do Becherovy vily. Již jsme se sem těšili, protože tu mají vždy pro nás zajímavý program. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Dnes jsme začali v dílničce. Ale než jsme tam došli, povídali jsme si o světle. A proč o něm? Protože světlo, ať se to nezdá, je plné barev.

Teď už víme, že máme světlo, od sluníčka - přírodní a světlo, které člověk vyrobí - umělé. Nejdříve jsme se prohlédli, pro nás v normálním světle, a pak v ultrafialovém. To vám byl rozdíl. V ultrafialovém světle na nás neonové barvy krásně zářily. Byli jsme jako světélkující mušky. A také tak to bylo i s barvami. Přešli jsme do dílničky, abychom si barvami pohráli. Nejdříve jsme si o nich povídali. Paní nám z bublifuku vyfoukala bublinky. Těch bylo! Řeklo by se obyčejné bubliny. Ale co v nich bylo barev. Podle dopadu světla jsme viděli snad všechny barvy. No a pak jsme už měli takové barevné bublinky namalovat. Malovali jsme nejenom obyčejnými barvami, ale i neonovými. Na denním světle byly bublinky skoro stejné, ale pak jsme rozsvítili ultrafialové světlo. To bylo něco. Neonové krásně zářily. Nemohli jsme se vynadívat.  Po hraní s barvičkami jsme si prošli výstavu obrazů malovaných různými technikami. Po té jsme vrátili do dílničky, vzali si svoje namalované bublinky, a ač neradi, jsme odcházeli zpět do školy. Již nyní se těšíme na další návštěvu v Becherově vile. Víme, že tam opět strávíme příjemné a aktivní dopoledne.

Za všechny snaživé malíře napsala: D. Pirstitzová.