Vycházka osmáků na Dianu

Vycházka osmáků na DianuPrvní týden školy probíhá na naší škole zpravidla v adaptačním duchu. Jde o to, znovu se dostat do školního - pracovního tempa, připomenout si pravidla třídy i školní řád, povyprávět si o prázdninových zážitcích, seznámit se s novým rozvrhem atp. Abychom si všechny povinnosti trochu zpříjemnili a lépe rozdýchali konec prázdnin , věnovali jsme jeden den v týdnu programu na čerstvém vzduchu.

Ve středu 4. září jsme se vypravili na vycházku směr Diana. Počasí nám přálo, nálada byla vynikající, nemohli jsme si přát víc. Ten den jsme byli prvními cestujícími lanovkou i prvními návštěvníky rozhledny. Pokochali jsme se krásným výhledem, ukázali jsme si, kde v dáli stojí naše škola „Vančurovka“ a kde kdo bydlíme. Cestu zpátky do centra města nám zpestřovala naučná stezka. Díky ní jsme si zopakovali nabyté znalosti z přírodopisu a zeměpisu, připomněli jsme si výtvarnou techniku - frotáž. Ve městě jsme ještě navštívili Mc Donald a dopřáli trochu potěšení i svým chuťovým buňkám. Věřím, že nám tato vycházka prospěla a v následujících dnech se nám podaří zvládat všechny úkoly s větší lehkostí.

Mgr. Lenka Oulovská, třídní učitelka